• 1
  • 2
  • 3

Opieka długoterminowa

 
Jest to program Narodowego Funduszu Zdrowia, który obejmuje pacjentów opieką pielęgniarską w miejscu zamieszkania, którzy nie są hospitalizowani. Opieką mogą być objęci pacjenci przewlekle chorzy unieruchomieni z powodu urazu lub przewlekłej choroby.

Praca pielęgniarki opiera się na zrozumieniu potrzeb osoby chorej. Zawsze kieruje się bezpieczeństwem, zrozumieniem i zachowaniem godności podopiecznego.
 

Cele pielęgniarskiej opieki długoterminowej:

- zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne
- usprawniające
- pielęgnacyjno-lecznicze
- świadczenia diagnostyczne
- przygotowanie chorego i(jego rodziny) do samoopieki i samopielęgnacji
 

Warunkiem objęcia chorego opieką długoterminową jest:

- skala Barthel-0-40 punktów (skala ta służy do oceny ogólnego stanu zdrowia pacjenta i określa jego stopień samodzielności
- wniosek lekarza podstawowej opieki zdrowotnej
- zgoda pacjenta


Opieka pielęgniarska długoterminowa odbywa się we współpracy z lekarzem rodzinnym oraz pielęgniarką środowiskowo-rodzinną, czas trwania świadczenia jest uzależniony od stanu zdrowia pacjenta.


W trosce o Pacjenta w jego domu zapewniamy profesjonalny i fachowy personel medyczny, który codziennie niesie kompleksową pomoc naszym podopiecznym.


 

Aby zapewnić poprawne działanie naszego serwisu, zapisujemy pliki cookie na komputerach naszych użytkowników. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich używanie. W każdej chwili możesz wyłączyć obsługę plików cookie ustawiając odpowiedni parametr przeglądarki internetowej